اتاق خواب کودک, راهنمای والدین

دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه با تم شخصیت های کارتونی

دیزائین اتاق کودک دخترانه با تم شخصیت های کارتونی
دوران کودکی دورانی توام با رویا پردازی ها می باشد و اگر شما تمایل دارید فضای اتاق فرزندتان خاص و متفاوت تر به نظر برسد بهتر است از تم فانتزی  شخصیت های کارتونی برای طراحی آن استفاده نمایید
بچه ها همیشه به شخصیت های کارتونی علاقه زیادی دارند و با توجه به اینکه کودکان بیشتر وقت خود را در اتاق شان سپری می کنند از این رو بهتر است در هنگام دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه آن ها حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید.

دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه

 در ادامه ایده هایی برای طراحی اتاق کودک با تم مختلف را مشاهده خواهید کرد

ویژگی های مهم دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه:

  • باعث تقویت رشد او باشد.
  • بتواند محیطی برای سرگرمی و تفریح او فراهم کند.
  • باید محلی برای آرامش باشد و خواب آرام او را تامین کند.
  • باید ویژگی انعطاف‌پذیری را نیز داشته باشد که همچنان که او رشد می‌کند قابلیت تغییر و انطباق محیط با توجه به افزایش سن کودک را دارا باشد.
اتاق خواب دختربچه ها تم های دوست داشتنی دارند و به رنگ صورتی هستند، رنگ صورتی امروزی است و معمولا با اتاق خواب های دخترانه همراه است زیرا تمام دخترها رنگ صورتی را دوست دارند. رنگ صورتی را میتوانید با رنگ هایی مانند سفید، طوسی، آبی در دکوراسیون اتاق خواب ترکیب کنید  .
. به کار گیری از روانشناسی رنگها در تزیین اتاق خواب نوزاد دختر بسیار اهمیت دارد. رنگهای سرد و خنثی باعث آرامش و اعتماد به نفس و رنگهای گرم باعث شور و هیجان می شوند.
یک دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه را می توان با عناصری جادویی، پر از گل، پروانه ها، حیوانات و … تزئین کرد

دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانهبا  تم کیتی:

اگر قرار باشد یکی از زیباترین تم های دخترانه برای اتاق خواب بچه ها را نام ببریم قطعا تم کیتی است که معمولا به رنگ صورتی است. تم کیتی با سلیقه و روحیات دختربچه ها هماهنگی دارد و تمی کاملا شاد است

دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه

برای اتاق از از استیکرهای کیتی روی دیوار بچسبانید اگر هم دوست داشته باشید میتوانید از کاغذ دیواری هایی به شکل کیتی برای اتاق دخترتان تهیه کنید

دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه با تم یونیکورن:

یونیکورن که به اسب تک شاخ معروف است نشانه برآورده شدن آرزوها می باشد و این تم برای کودکان فانتزی و خاص می باشد و شما می توانید برای تزیین اتاق کودکان از این تم استفاده نمایید همچنین برای بازسازی اتاق کودکان نیز می توانید از این تم استفاده نمایید
در صورت تمایل می توانید به کمک نمد ، یونیکورن را بسازید سپس آن را روی دیوار نصب نمایید همچنین می توانید کوسن و بالش ها را به شکل یونیکورن طراحی نمایید و فضایی متفاوت را در اتاق فرزند خود ایجاد نمایید.
برای دوخت پرده می توانید از پارچه با طرح یونیکورن استفاده کنید همچنین می توانید برای دوخت روتختی نیز از پارچه ها با طرح یونیکورن استفاده نمایید و بهتر است طرح و رنگ پرده و روتختی را با یکدیگر ست نمایید و جذابیت دکوراسیون داخلی اتاق کودک خود را تکمیل نمایید.

دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه با تم فروزن یا یخ زد:

 rozen شخصیت های کارتونی انیمیشن یخ زده Frozen به رنگ آبی دخترانه 
انیمیشن فروزن یکی دیگر از سری انیمیشن‌های کمپانی دیزنی می‌باشد که بر اساس داستان دو خواهر به نام‌های السا و آنا شکل گرفته است و به علت قدرت جادویی السا و توانایی او در ایجاد یخ و برف و به علت اشتباهی ناخواسته که باعث یخ زدن خواهر خود می‌شود، نام این انیمیشن فروزن یا یخ زده انتخاب شده است.
این انیمیشن جزء انیمیشن‌های محبوب دیزنی بوده و از این رو تم مناسب با این انیمیشن طراحی و ساخته شده است. در طراحی این تم از رنگ‌های سفید و آبی بهره برده شده است و همچنین تصویر السا و آنا نیز بر روی تمامی اقلام این تم زیبا قرار گرفته است.

دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه با سیندرلا:

مالک این ارابه زیبا و جذاب حتما از خوابیدن در این فضای جادویی احساس لذت می‌کند. با وجود ارابه خاص و دیگر عناصر فانتزی و خیالی، این اتاق خواب تبدیل به یک اتاق خواب رویایی برای دختر بچه‌ای شده است که دوست دارد نقش پرنسس‌ها را بازی کند و منتظر شاهزاده رویاهای خود بماند.

دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه با زیبای خفته:

طراحی و دیزاین فوق‌العاده زیبای  اتاق خواب دخترانه و استفاده از نقاشی‌های دیواری همگی ما را به یاد قلعه‌‌ای می‌اندازد که زیبای خفته در آن زندگی می‌کرد.

دکوراسیون پرنسسی دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه:

همه ی دختران در دوران کودکی تجربه ی پرنسس بود را در رویاهای خود پرورش داده اند. شما هم می توانید به سادگی این آرزوی شگرف را برای آن ها محقق کنید. تخت های پرنسسی یکی از ساده ترین ایده ها در این زمینه برای شما محسوب می شود.

دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه با تم مینی موس و میکی موس:

 تم مینی موس و میکی موس شخصیت کارتونی کمپانی دیزنی Disney به رنگ قرمز با خال سفید دخترانه :
تم تولد مینی موس Mini Mouse دخترانه به رنگ قرمز، در سری تم‌های کارتونی دخترانه قرار دارد. در طراحی این تم از شخصیت کارتونی مینی موس استفاده شده است و این کاراکتر بر روی تمامی اقلام تم قرار دارد.

دیزائین اتاق کودک دخترانه با تم شخصیت های کارتونی

زمینه‌ی این تم دخترانه به رنگ قرمز می‌باشد و با رنگ سفید نقطه‌های خال‌دار بر روی آن نیز قرار دارد.

دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه با پری دریایی کوچولو:

 آیا پری دریایی کوچک شما عاشق دریا و به ویژه پری‌های دریایی موجود در داستان‌های کارتون‌های کمپانی دیزنی است؟ اتاق خواب به گونه‌ای طراحی مایید  که انگار در زیر دریا قرار دارد.
وجود نقاشی‌های دیواری که شبیه فضای زیر آب هستند این حس را در کودک ایجاد می‌کند که بخواهد هر شب در درون تخت‌خواب خود شیرجه بزند و از ماندن در آن لذت ببرد.
پری دریایی Mermaid شخصیت کارتونی پری دریایی کوچک The Little Mermaid به رنگ آبی دخترانه :
پری دریایی از پرنسس‌های محبوب و رویای هر دختر کوچکی می‌باشد و درباره‌ی پری دریایی کوچکی به نام آریل می‌باشد که آرزوی زندگی در خشکی را دارد و به دنبال ماجراجویی دریا را ترک می‌کند.
در طراحی این تم از رنگ‌های سبز و آبی استفاده نمایید که  یادآور دریا بوده

دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه با سفید برفی و هفت کوتوله:

تم اتاق خواب باید  قسمت‌های آن از چوب ساخته شده باشد  بسیار شبیه خانه زیبای هفت کوتوله ، جایی که سفید برفی به آن پناه برده بود. خیلی ساده است تصور این‌که کودکی که در این اتاق خواب زندگی می‌کند چه لذتی از این مسئله می‌برد و چه قدر خوش‌شانس است که چنین امکانی دارد. خوابیدن در این اتاق خواب همان حس و حالی را دارد که خوابیدن بر روی یک درخت یا خوابیدن در یک فضای خیالی در داستان‌های کهن.

از دکوریجات مخصوص دخترانه برای تزیین اتاق خواب فرزندتان استفاده کنید

برای تزیین اتاق خواب کودک دخترتان از دکوریجاتی که در ادامه معرفی کرده ام، استفاده کنید تا فضای اتاق را دخترانه جلوه دهد.

چادر بازی

کودکان به بازی در چادرهای کوچک خیلی علاقه دارند. بنابراین می توانید مانند عکس های زیر از چادرهای مخصوص بازی با طرح و رنگ دخترانه در اتاقش استفاده کنید.

 –عروسک

زندگی دختر بچه ها بدون عروسک هیچ معنا و زیبایی ندارد. بنابراین قفسه و ویترینی از اتاق فرزندتان را برای بهترین و زیباترین عروسک های آن ها اختصاص دهید تا از دیدن آن ها در اتاقش لذت ببرد.

تور بالای تخت

تور بالای تخت نیز دکوری مناسب و زیبای دیگری است که جلوه اتاق را دخترانه و منحصر به فرد می کند.
نکته: دقت داشته باشید که بهتر است نوع ضد آلرژی تور بالای تخت را خریداری کنید.

 –چراغ خواب

برای اینکه هنگام شب برای فرزندتان فضای زیبای و محیط آرامش بخشی ایجاد کنید، می توانید مانند عکس زیر از چراغ خواب هایی که دختران به آن علاقه دارند، استفاده کنید.

خواندن این مطلب!  معرفی مارک های معروف ایرانی و خارجی سیسمونی خواب نوزاد

1 نظر در “دیزاین داخلی اتاق خواب دخترانه با تم شخصیت های کارتونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *