اتاق خواب کودک

ایده های مدرن برای دکوراسیون اتاق کودک پسرانه شیک

اتاق کودک پسرانه شیک
همیشه از زبان روانشناسان و جامعه شناسان این نکته بیان می شود که محیط رشد و پرورش کودک تاثیر بسیاری در شکل گیری شخصیت و کیفیت حضور او در جامعه خواهد گذاشت. خانواده، مدرسه، دانشگاه و .. همه و همه در این راه موثر هستند اما بدون تردید اولین مکانی که به ذهنمان خواهد رسید خانه و دکوراسیون اتاق کودک است.
مطمئنا من و شما و هر مادر و پدر دیگری می خواهیم که اتاق شازده کوچولو زندگیمان به نحوی که مورد علاقه پسر بچه ها است، دکور شود تا او از بازی کردن و خوابیدن در آن لذت ببرد.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه:

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه:

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه:

 اگر طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق را برای فرزند خود که پسر است انجام می‌ دهید باید توجه داشته باشید که سرویس خواب و تمام وسایلی که در کنار آن قرار می‌دهید دارای طرح و رنگی باشند که با جنسیت و سن کودک شما مطابقت داشته باشد و بهتر است چیدمان یک اتاق به بهترین نحو ممکن صورت گیرد تا فضای کافی در جلوی دست کودک شما برای بازی کردن و انجام کارهایش وجود داشته باشد
از چه ایده هایی برای دکوراسیون اتاق کودک پسرمان استفاده کنیم

از چه ایده هایی برای دکوراسیون اتاق کودک پسرمان استفاده کنیم

از چه ایده هایی برای دکوراسیون اتاق کودک پسرمان استفاده کنیم؟

توجه داشته باشید، از نظر طراحان داخلی، سلیقه و موضوعات مورد علاقه کودکان را باید با عناصر و وسایلی وارد دکوراسیون اتاق خوابشان کرد که تعویضشان آسان و کم هزینه باشد. چرا که سلیقه بچه ها در مدت زمان کوتاهی و به طور مداوم تغییر می کند.

انرژی و ایمنی در دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه :

انرژی و ایمنی در دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه :

پسر بچه ها باید انرژی خود را تخلیه کنند آن ها نیاز دارند تا کنجکاو باشند و ایده های قهرمانانه در ذهن خود پرورش دهند بهتر است در طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه ها از رنگ های شاد و محیطی ایمن استفاده کنیم تا ضمن انتقال انرژی متقابل به محیط بتوانند از فعالیت در محیطی ایمن نهایت استفاده را ببرند.
نتیجه استفاده از ایده های مختلف، خلق اتاق هایی زیبا، جالب، رنگارنگ و صد البته با کارایی بالا شده است. شکل های زیر بخوبی نشان می دهند که اتاق کودک پسرانه یا دخترانه نباید فقط برای استراحت و خوابیدن و یا نهایتا انجام تکالیف او طراحی شده باشد، یک اتاق مناسب علاوه بر استراحت کودک، محلی برای پرورش ذهنی و فکری نیز محسوب می شود.

طراحی ساده و مدرن اتاق کودک:

طراحی ساده و مدرن اتاق کودک:

طراحی ساده و مدرن اتاق کودک:

خواندن این مطلب!  بهترین برند کالای خواب کودک درکرج

برای داشتن اتاق نوزاد مدرن شما باید از رنگ هایی به سبک مدرن بهره گیرید. رنگ آبی روشن و رنگ های شاد و رنگارنگ از جمله رنگ های مدرن به حساب می آیند که طراحی اتاق کودک را خاص و دوست داشتنی نشان می دهد.
یکی از دلایل مهم بودن رنگ اتاق، تاثیر بی نظیر رنگ ها بر روی احساسات کودکان می باشد. ساده ترین و دل انگیزترین رنگ انتخابی برای کودک، رنگ سفید است که کاربرد بسیاری دارد و با همه رنگ ها همخوانی خواهد داشت و به سادگی می توان هر رنگ تخت و کمد نوزاد، شلف، سرویس خواب نوزادی و… را با آن ست نمود. جدا از تمامی این تعاریف، رنگ سفید به عنوان یک رنگ مدرن شناخته شده است.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک کاربردی :

طراحی دکوراسیون اتاق کودک کاربردی :

طراحی دکوراسیون اتاق کودک کاربردی :

به کودکان خود نقاشی کشیدن را یاد بدهید تا انرژی خود را بتوانند به درستی به محیط پیرامون خود انتقال دهند. برای تشویق آن ها مکانی در دکوراسیون اتاق کودک پسرانه خود برای نگه داری و یا چسباندن نقاشی کودکتان تهیه کنید.

تزیین اتاق کودک با رنگ جدید و کاغذ رنگی:

تزیین اتاق کودک با رنگ جدید و کاغذ رنگی:

تزیین اتاق کودک با رنگ جدید و کاغذ رنگی:

امروزه افراد در هر زمینه ایی آشنایی نسبی دارند و سعی می کنند بسیاری از کارها را خودشان انجام دهند تا مجبور به صرف هزینه گزافی نگردند. از اتاق خواب شروع کنید به ایجاد تغییر، نیازی نیست به طور کامل تسلط داشته باشید برای اجرای تغییرات تنها با ترکیب رنگ های جدید و مختلف می توانید حس آرامش و نو شدن را به ارمغان آورید و لذت بهره مندی از فضای جدید را تجربه نمایید.
کاغذ رنگی گزینه مناسب دیگری جهت تزیین اتاق کودک به حساب می آید. ساختن استیکر های رنگی و طرح های فانتزی و عروسکی با کاغذ رنگی به راحتی امکان پذیر می باشد.

تزیین اتاق کودک و وسایل ارزان و دور ریختنی به همراه ایده های خلاقانه:

تزیین اتاق کودک و وسایل ارزان و دور ریختنی به همراه ایده های خلاقانه:

تزیین اتاق کودک و وسایل ارزان و دور ریختنی به همراه ایده های خلاقانه:

یکی از روش های پرکاربرد در تزیین اتاق خواب می توان به استفاده درست و بهینه از لوازم دور ریختنی و همچنین نحوه به کار بردن خلاقیت برای خلق یک شی جدید برای دکوراسیون داخلی اشاره نمود. کار پیچیده و سختی نمی باشد تنها کافیست وسایل ساده و بی مصرف را با کمی ایده پردازی و تلاش، مناسب برای چیدمان اتاق خواب در نظر بگیرید و آن ها را تبدیل به لوازم تزیینی زیبا نمایید.

استفاده از رنگ و تاثیر ان در طراحی دکوراسیون اتاق کودک پسرانه:

استفاده از رنگ و تاثیر ان در طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوزاد پسر:

استفاده از رنگ و تاثیر ان در طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوزاد پسر:

خواندن این مطلب!  3جز اساسی و کاربردی در طراحی اتاق پسر بچه مدرن

رنگ ها و استانداردها مهم ترین بخش های یک دکوراسیون مناسب برای فرزندانتان هستند و این موارد حتما نباید با هزینه های بسیار بالا انجام بگیرد

رنگ اتاق کودک خود را متناسب با جنسیت کودک خود انتخاب کنید:

رنگ اتاق کودک خود را متناسب با جنسیت کودک خود انتخاب کنید.

رنگ اتاق کودک خود را متناسب با جنسیت کودک خود انتخاب کنید.

رنگ نارنجی: 

مناسب برای دختر و پسر موجب افزایش اعتماد به نفس, برونگرایی و استقلال در کودکان می شود. همچنین این رنگ حس ارتباطات و همکاری در کودک را تقویت می کند.

 

رنگ سبز: رنگ سبز از طبیعی ترین رنگ های آرامش بخش اتاق کودک به شمار می آید. محققان نشان داده اند، رنگ سبز می تواند سرعت خواندن و درک مطلب در کودکان را افزایش داده و اضطراب را کاهش می دهد.

رنگ آبی: رنگ آبی اضطراب را کاهش می دهد، برای پسران پر هیجان رنگ آبی مناسب تر است.

استفاده از وسایل و تاثیر انها در دکوراسیون اتاق کودک پسرانه:

استفاده از وسایل و تاثیر انها در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد پسر

استفاده از وسایل و تاثیر انها در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد پسر

پسر بچه ها از شخصیت های کارتونی خوششان می آید و دوست دارند خودشان را در نقش مرد عنکبوتی، بت من و … ببینند. بنابراین شما می توانید از همین علایق آن ها ایده گرفته و در طراحی اتاق خواب فرزندتان استفاده نمایید. برعکس دخترها، رنگ های آبی، سبز و مشکی بیش تر برای این کودکان در نظر گرفته می شود.

رنگ نارنجی: 

در هنگام خرید وسایل باید به ابعاد و اندازه ها دقت بسیار زیادی داشته باشید. این استانداردها بایدبر اساس سن کودک و متناسب با نیازهای او در نظر گرفته شود. به طور مثال ارتفاع تخت، میز و صندلی و حتی وسایل بازی باید به گونه ای باشد که در حین بالا و پایین رفتن خطری را برای او ایجاد نکند.
معمولا برای کودکان با سنین کمتر باید از وسایل با فرم منحنی و گوشه های نرم استفاده شود. گوشه های تیز یک خطر جدی برای کودک شما محسوب می شود و آزادی حرکت او را در اتاق می گیرد. ترجیحا وسایل مورد علاقه اش را در ارتفاع پایین و در دسترسش قرار دهید تا به راحتی بتوانند با آن ها بازی کنند
از دیگر عوامل و وسایل حائز اهمیت در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد پسر، می توان به تخت تعویض پوشک نوزاد، فرش، اسباب بازی ها و … اشاره داشت.
رعایت ایمنی در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد پسر

رعایت ایمنی در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد پسر

خواندن این مطلب!  لیست سیسمونی نوزاد مختصر و مفید بر اساس نیازهای واقعی

رعایت ایمنی در دکوراسیون اتاق کودک پسرانه:

از انجایی که نوزادان و نوپایان پسر دارای کنجکاوی و انرژی بسیار بالایی هستند. رعایت ایمنی برای اطمینان از حفظ سلامتی انها در دکوراسیون اتاق خواب نوزاد پسر بسیار حائز اهمیت است. برای رعایت ایمنی در اتاق انان نیاز است تا، از دیوار های طراحی شده ایمن برای کودکان، پوشش دهی محل هایی که دارای تیزی هستند، پوشش دهی محل های خطرناک در اتاق خواب و … به طور کامل بررسی و رعایت  شود.
  • اگر در انتخاب تخت و کمد دقت می کنید تا لبه های تیز نداشته، و دارای حفاظ و ارتفاع مناسب باشد…
  • اگر برای پریزهای برق، در پوش مناسب در نظر می گیرید…
  • اگر دما و تهویه مطبوع محیط را همواره مد نظر دارید و محیط را از گرد و غبار پاک می کنید…
  • اگر تخت نوزاد را، از مجاورت مستقیم نور خورشید و وزش باد، محافظت می کنید…
  • و هزاران اما و اگر دیگر، که والدین دلسوز و مهربان، برای محافظت از فرزند عزیزشان، همواره مدنظر قرار می دهند، پس شما به اصول ایمن سازی محیط رشد کودکتان پایبندید!

1 نظر در “ایده های مدرن برای دکوراسیون اتاق کودک پسرانه شیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *