راهنمای والدین, نگهداری کودک

چگونه کودک خوش غذا داشته باشیم

چگونه کودک خوش غذا داشته باشیم
این روز ها دغدغه ی بسیاری از والدین مشکلات کودکانشان می باشد ، که در راس این مشکلات ، مشکل غذاهای کودک و افزایش میل به غذا تا کودک خوش غذا داشداشته باشند .
غذا دادن به بچه ها یکی از طاقت فرساترین کارهای والدین است به ویژه برای بچه هایی که بد غذا هستند و هر غذایی را نمی خورند.
گاهی اوقات می توان این مشکل را به سادگی با استفاده از ترفندی هایی حل کرد. تزیین غذا یکی از این روش ها می باشد
در 6 ماهگی ، شیر مادر همچنان منبع حیاتی تغذیه است. اما به خودی خود کافی نیست اکنون باید کودک خود را علاوه بر
شیر مادر ، با غذای جامد نیز آشنا کنید تا بتواند نیازهای روزافزون او را برآورده سازد.
مطمئن باشید که اولین غذاهای او را پس از شیردهی یا بین جلسات پرستاری به کودک خود می دهید تا کودک شما حتی الامکان به شیر دادن ادامه دهد.
اولین غذاهای کودک شما وقتی کودک شما 6 ماهه است ، تازه در حال یادگیری جویدن است. اولین غذاهای او باید نرم باشد ، بنابراین بلعیدن آنها بسیار آسان است ، مانند فرنی یا میوه ها و سبزیجات خوب له شده.

آیا می دانید وقتی فرنی بیش از حد آبکی باشد ، به همان اندازه مواد مغذی ندارد؟ برای اینکه مقوی تر شود ، آنرا بپزید تا به اندازه کافی
غلیظ شود تا قاشق از آن خالی نشود. وقتی می بینید کودک گرسنه است نشانه هایی از کودک می دهد – مانند قرار دادن
دست ها به دهان. پس از شستن دست ها ، با دادن فقط دو تا سه قاشق غذای نرم به کودک ، روزی دو بار شروع کنید.
در این سن ، معده او کوچک است بنابراین فقط در هر وعده غذایی می تواند مقادیر کمی بخورد. طعم یک غذای جدید ممکن است
کودک شما را متعجب کند. به او وقت دهید تا به این غذاها و طعم های جدید عادت کند. صبور باشید و کودک خود را مجبور
به خوردن غذا نکنید. علائم سیری را تماشا کنید و سپس از او تغذیه نکنید. با بزرگ شدن کودک ، معده او نیز رشد می کند
و می تواند با هر وعده غذایی غذای بیشتری بخورد. هنگامی که شروع به تغذیه غذای جامد کودک خود می کنید ، بیشتر مراقب باشید که بیمار نشود. هنگامی که او
در حال خزیدن و اکتشاف است ، میکروب ها می توانند از دستان او به دهان او منتقل شوند. قبل از تهیه غذا و قبل از
هر بار تغذیه ، با شستن دست و صابون از کودک خود در برابر بیماری محافظت کنید.

در دو سال اول ، کودک شما نشستن ، ایستادن ، راه رفتن ، دویدن ، صحبت کردن – و غذا خوردن را یاد می گیرد. این فراتر از صرف غذاهای فینگر یا استفاده از قاشق است.
یادگیری غذاهای کودک خوردن همچنین شامل ایجاد طعم و مزه برای طعم ها و بافت های جدید و ایجاد انواع مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک غذاخوری ماجراجویانه و نه ریزه کاری است.
کارن لو بیلون ، متخصص تغذیه ، نویسنده کتاب Getting to Yum: 7 Secrets of Raiting Eave Eaver می گوید: “القای عادت های غذایی سالم قبل از 2 سالگی نوعی” داروی پیشگیری “در برابر خوردن غذا است. محققان بر این باورند که تجربیاتی که نوزادان هنگام شروع مواد جامد شروع می کنند ، تأثیر زیادی بر روی غذاهایی دارد که در نهایت آنها را دوست ندارند و دوست ندارند.
در حقیقت ، مطالعات طولانی مدت نشان می دهد که عادات غذایی که در دوران نوزادی ایجاد شده اند (چه سالم و چه ناسالم) بر انتخاب ها در کل دوران کودکی ، نوجوانی و حتی بزرگسالی تأثیر می گذارند.
پرورش این عادات در کودک یا کودک نوپا اکنون بسیار آسان تر از تغییر دنده با کودک 8 ساله است. در اینجا چگونگی کمک به کودک در داشتن اطمینان و راحتی در انواع مواد غذایی وجود دارد.

راهنمای ماه به ماه غذاهای کودک :

راهنمای ماه به ماه تغذیه نوزاد:

راهنمای ماه به ماه تغذیه نوزاد:

خواندن این مطلب!  ارائه کالای خواب کودک کوک بانو در اهواز

مرحله بارداری: بخورید! فرزندتان هر آنچه را که می‌خورید، از طریق مایع آمنیوتیک و شیر مادر می‌چشد.
4 تا 6 ماهگی نوزاد: غذاهای کودک سفت را شروع کنید. علائمی که نشان دهنده آمادگی اوست: او بدون وابستگی می‌نشیند و خوراکی‌ها را برای بردن به دهانش می‌گیرد.
7 ماهگی نوزاد:غذاهای کودک با تکه های درشت را به فرزندتان معرفی کنید. پژوهش‌ها خوردن فقط پوره‌های بسیار نرم پس از نه ماهگی را با نوزادی بد غذا مرتبط می دانند.
8 تا 9 ماهگی نوزاد:غذاهای کودک انگشتی را به رژیم او اضافه کنید! همان‌طوری‌که او گرفتن با انگشتانش را تمرین می‌کند، دوست دارد که تکه های کوچک و غذاهای نرم را خودش بردارد.
10 تا 11 ماهگی نوزاد: او را با انواع مزه‌ها احاطه کنید. متخصصین توصیه می‌کنند که وقتی تا هنگام یک سالگی مزه‌های متفاوت به او معرفی نشود، این احتمال وجود دارد که وقتی نوزاد بزرگ ‌شود، غذاهای کودک ساده‌تر و رژیمی محدودتر را ترجیح دهد.
12 تا 14 ماهگی کودک: اکنون شیر گاو (کامل = پرچرب) و همین‌طور عسل مناسب است. رشد فرزندتان با آهستگی چشمگیری شروع می‌شود و همچنین اشتهای او نیز گسترش خواهد یافت. متوجه خواهید شد که فرزندتان هر چیزی را به دهانش می‌برد. با قرار دادن او در معرض طیف گسترده‌ای از غذاهای کودک جدید، از دوره اکتشافات او بهره ببرید.
15 تا 17 ماهگی کودک: حدود این دوران، احتمالاً او موفقیت‌های بیشتری را با قاشق و چنگال کوچکش کسب خواهد کرد.
18 تا 23 ماهگی کودک: بین این زمان تا سه سالگی، حتی خوش‌خوراک‌ترین کودکان دوره‌ای از بد غذایی را طی می‌کنند (نظریه‌ای تکاملی: احتمال دارد این ایرادگیری، یک نوزاد سرگردان را از خوردن مواد سمی منع کند). خلاق باشید و به تغییر خوراکی‌ها ادامه دهید.
24 ماهگی کودک: اکنون زمان آن رسیده است که لبنیات پر چرب را با محصولات کم چرب عوض کنید.

ذهنیت خود را اصلاح کنید.

شما انتظار ندارید که اولین قدم فرزندتان تبدیل به یک سرعت دویدن یا روز 1 آموزش دیوانه بدون تصادف شود. “عشق به غذاهای جدید ذاتی نیست. این چیزی است که باید آموزش داده شود ، “می گوید دکتر لو بیلون. او روند کشف غذاها و طعم های جدید را “آموزش طعم” می نامد و بر صبر تأکید می کند.
نمونه مورد: تحقیقات نشان داده است که نوزادان بعد از حداقل هشت یا نه بار چشیدن یک میوه یا سبزیجات خاص ، بیشتر می خورند.
اما اگر به نظر نمی رسد فرزندشان این کار را دوست داشته باشد ، بسیاری از والدین فقط پس از سه تا پنج بار منصرف می شوند. دکتر لو بیلون می گوید: “درست مثل یادگیری خواندن ، بچه ها می توانند خوب غذا بخورند.” اما این زمان می برد – و همه با یک سرعت یاد نمی گیرند.
بنابراین هنگامی که وسوسه می شوید فرزند خود را به عنوان “یک فرد بدخور” یا “انتخاب” بنویسید ، به یاد داشته باشید که او هنوز هم هنوز یاد می گیرد.

بافت های متنوع مکمل پوره ها را با چند نیزه بزرگ سیب زمینی شیرین خوب پخته شده ، آووکادوی رسیده یا کدو سبز بخار پز شده در نظر بگیرید که کودک شما می تواند آن ها را برداشته و بخورد.
در تحقیقات ، نوزادانی که از انواع مختلف سس های سیب با بافت های مختلف تغذیه می شدند (مانند صاف ، گلوله و تکه ای) طیف وسیعی از بافت را هنگام آزمایش دیرتر از نوزادانی که به طور عمده از سس سیب تغذیه می شوند ، دوست دارند.
در مطالعه دیگری غذاهای کودک ، به کودکان 7 ساله ای که تا قبل از 9 ماهگی مواد جامد کلوخه ای به آنها داده نشده بود ، تعداد کمتری غذا خوردند و مشکلات تغذیه ای بیشتری نسبت به افرادی که بین 6 تا 9 ماهگی جامدات گلوله دریافت کردند ، داشتند.

2 نظر در “چگونه کودک خوش غذا داشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *