آموزش کودک

راهکار های عملی تقویت صحبت کردن کودک از بدو تولد تا 3 سالگی

راهکاری های عملی آموزش تقویت صحبت کردن نوزاد از بدو تولد تا 3 سالگی
در اینجا ما به ارتباطات و رشد زبان در کودکان نگاه می کنیم. ما در مورد چگونگی تشویق کودک خود برای برقراری ارتباط و کمک به صحبت کردن کودک نوپا برای یادگیری صحبت می کنیم.
صحبت کردن کودک ، درک دیگران و دانستن اینکه چه چیزی باید بگویید مهارت های بسیار مهمی در زندگی هستند. توانایی برقراری ارتباط به کودکان کمک می کند تا دوست شوند ، زندگی را به طور کامل یاد بگیرند و لذت ببرند.
شما اولین و مهمترین معلم فرزند خود خواهید بود. ممکن است از خود بپرسید “کودک من چه زمانی صحبت خواهد کرد؟”
اولین کلمات کودک نوپا معمولاً بین 12 تا 18 ماهگی اتفاق می افتد و با رسیدن به آن نقطه عطف ، آنها سریعاً یاد می گیرند و پیشرفت می کنند. در اینجا ما به روش های ساده ای می پردازیم تا رشد زبان کودک شما را تشویق و لذت ببریم.

«پروفسور لسی رسکورلا» تستی را طراحی کرده است که براساس آن کودکان تا رسیدن به دو سالگی باید تعدادی از کلمات را به زبان بیاورند در غیر این صورت به گفته وی، اگر یک کودک تا پایان 24 ماهگی خود اکثر این لغات را نمی‌داند یا استفاده نمی‌کند، باید بگوییم که سرعت یادگیری گفتار در او پایین است.
این لغات شامل 25 کلمه از 310 کلمه‌ای است که باید در دایره لغت کودکان تا زمان رسیدن آن‌ها به 3 سالگی قرار بگیرد.
25 کلمه‌ای که در این نوشته مطرح شده معمول‌ترین لغاتی هستند که هر کودک در زمان شروع به صحبت کردن کودک را فرا می‌گیرد و به‌صورت مکرر در طول روز آن‌ها را بیان می‌کند.
بخش بسیار مهمی از توسعه زبان ماهیت رفت و برگشت برقراری ارتباط است. حتی قبل از اینکه نوزادان بتوانند صحبت کنند ،صحبت کردن کودک و پاسخ دادن به سیگنال های آنها ، مانند لبخند زدن ، رسیدن یا چهره پردازی ، به نوزادان نشان می دهد که آنها می توانند با دنیای خود و مراقبانشان تعامل داشته باشند.
آنها همچنین شروع به درک چگونگی صدای زبان خود می کنند تا بتوانند قبل از اینکه خودشان صحبت کنند ، معنی کلمات را یاد بگیرند. رفت و برگشت ارتباطات بهتر از شنیدن کلمات است
وقتی وقت خود را صرف گفتگو و بازی با هم می کنید ، این رابطه شما را با صحبت کردن کودک تقویت می کند. و یک رابطه قوی با شما برای رشد ضروری است ، زیرا به کودک شما اطمینان می دهد تا به کاوش و یادگیری ادامه دهد.
کمک به رشد حرکتی دهان و دندان ا

کمک به رشد حرکتی دهان و دندان ا

خواندن این مطلب!  برنامه روزانه برای کودکان شیرخوار به روش والدمحور

نمونه های بیشتری از فعالیت هایی که می توانید برای کمک به رشد حرکتی دهان و دندان انجام دهید:

  1. با کودک خود حباب بزنید
  2. بوسه زدن را تمرین کنید
  3. گونه های خود را با هوا پر کنید
  4. دمیدن در شاخ و سوت
چه انتظاراتی از گفتگو و زبان کودک دارید رشد زبان در اکثر کودکان به همان ترتیب اتفاق می افتد ، اما برخی ممکن است به سرعت یاد بگیرند و دیگران ممکن است کمی بیشتر به زمان نیاز داشته باشند.
همانطور که کودک شما در سال اول شروع به یادگیری زبان می کند ، ممکن است آنها را بشنوید: غر زدن ، غر زدن و غبغب کردن قرار دادن صداهای ساده – به عنوان مثال ، “ba-ba” کپی کردن کلمات برقراری ارتباط “نه” با تکان دادن سر.
برای تشویق صحبت کردن کودک ایده هایی بازی کنید هرچه کودکان کلمات بیشتری بشنوند ، کلمات بیشتری می توانند یاد بگیرند. در اینجا چند کار جالب برای تشویق صحبت کردن کودک و صحبت کردن با کودک وجود دارد:
تشویق صحبت کردن

تشویق صحبت کردن

با کودک خود در مورد کارهایی که در خانه انجام می دهید گپ بزنید ، حتی اگر فکر می کنید خسته کننده است – به عنوان مثال ، “بابا فرش را با جاروبرقی پاک می کند تا از گرد و غبار عطسه شما خلاص شود”
تلاش های کودک خود را در کلمات برای تشویق مکالمه دو طرفه تکرار کنید. به عنوان مثال ، اگر کودک شما بگوید “مادر” شما می توانید “مادر” را بگویید.
شما همچنین می توانید سخنان کودک خود را تکرار و بر اساس آنها کار کنید. به عنوان مثال ، وقتی کودک می گوید ، “قطار” ، شما می گویید ، “بله ، این یک قطار بزرگ قرمز است”
 با نگاه کردن به چشمان کودک و لبخندهای فراوان ، به حباب زدن و صحبت کردن کودک خود علاقه نشان دهید
به علایق کودک خود پاسخ دهید و درباره آنها صحبت کنید. به عنوان مثال ، اگر کودک شما شروع به بازی با قطار اسباب بازی می کند ، می توانید بگویید “Toot، toot”.
با کودک خود بخوانید و برای او قصه بگویید.
آهنگ ها و قافیه های مهد کودک را به اشتراک بگذارید.
تلاش های کودک خود را برای صحبت کردن ستایش کنید. به عنوان مثال ، اگر کودک شما به سگی اشاره کرده و آن را نامگذاری کند ، می توانید بگویید: “آفرین که جورجی را به سگ اشاره کردی!”و

توجه کودک خود را جلب کنید:

با کودک خود روبرو شوید یا با او بنشینید. قبل از شروع صحبت ، نام آنها را بگویید. درباره چیزی صحبت کنید که هر دو می توانید در مقابل خود ببینید. این به آنها کمک می کند تا معنی کلمات را یاد بگیرند.

با هم تفریح ​​کنیم:

از اعمال استفاده کنید ، آواز بخوانید ، سر و صدا کنید و چهره های بامزه ایجاد کنید. خجالتی نباشید ، کمی احمقانه بودن به جلب توجه آنها کمک می کند و آنها را می خنداند و می تواند رشد زبان را تشویق کند.

به آنها وقت دهید تا فکر کنند:

کودکان به زمان بیشتری نسبت به بزرگسالان نیاز دارند تا در مورد شنیده های خود فکر کنند و تصمیم بگیرند که چه چیزی را پاسخ دهند. به آنها فرصت دهید تا پاسخ دهند ، و هنگام انتظار منتظر آنها باشید.

از زبان ساده استفاده کنید:

جملات خود را کوتاه نگه دارید. به عنوان مثال ، “اکنون وقت غذا” یا “واو ، شما یک برج می سازید”.

آنچه را می گویید تکرار کنید :

خوب است که دوباره همین حرف را بزنید نوزادان و کودکان نوپا برای درک آنها و یادگیری کلمات جدید ، باید بارها و بارها کلمات و جملات را بشنوند. این جنبه اصلی صحبت کودک است

گوش دادن به آنها را آسان تر کنید:

خاموش کردن موسیقی ، رادیو یا تلویزیون به کودکان کمک می کند تا روی کلمات شما تمرکز کنند.

بر اساس آنچه آنها می گویند بنا کنید :

افزودن یک یا دو کلمه به آنچه آنها می گویند ، کودک شما را در مرحله بعدی صحبت ،صحبت می کند. بنابراین ، اگر کودک شما بگوید “اتوبوس” شما بگویید “بله ، اتوبوس بزرگ”.

به زبان خانه خود صحبت کنید:

برای کودکان مهم است که اولین کلمات و جملات خود را به زبان خانه خود بیاموزند. فرزند شما بعداً در مهد کودک و مدرسه به انگلیسی یاد خواهد گرفت

صحبت کردن را برای آنها راحت کنید :

آدمکها می توانند مانع صحبت شوند. سعی کنید آنها را فقط برای زمان خواب نگه دارید. آن را بیرون بیاورید تا صحبت کنید.

راه درست را به آنها نشان دهید:

کودکان خردسال اغلب اشتباه می کنند. به آنها نشان دهید که درک می کنید ، به جای اینکه از آنها بخواهید کلمات را به درستی تکرار کنند.
دوباره کلمه یا جمله را به درستی برای فرزندتان بگویید. اگر آنها بگویند “به dod نگاه کن” ، می توانی بگویی “بله ، این یک سگ است”.

از آنچه آنها می گویند کپی کنید:

اصوات ، کلمات و جملات را دوباره تکرار کنید. این “la la” یا “اوه ، شما موز را دوست داشتید؟” ، این نشان می دهد که شما علاقه مند هستید و اصوات و کلمات مهم هستند. این می تواند به رشد گفتار کودک شما کمک کند.

اگر نگران هستید با کسی صحبت کنید:

بعضی از کودکان سخت تر از دیگران صحبت و گوش دادن هستند. ممکن است درک معنای کلمات و جملات برای آنها دشوار باشد.
برخی برای یافتن کلمات و اصوات مناسب برای استفاده و تنظیم آنها تلاش می کنند. این کودکان ممکن است به کمک بیشتری نیاز داشته باشند.
اگر نگران فرزند خود هستید ، با افرادی که می شناسید و فرزندتان را می شناسند صحبت کنید.
اگر هنوز نگران هستید ، با غریزه خود همراه شوید. با کسی صحبت کنید که می تواند به شما کمک کند ، به عنوان مثال یک متخصص گفتار و زبان یا ویزیتور سلامتی یا پزشک عمومی.
اصلی ترین کاری که والدین می توانند انجام دهند – فراتر از تأمین نیازهای اساسی خود و محافظت از آنها در برابر آسیب – این است که کودک خود را دوست داشته باشند و برای کودک خود روشن کنند که مورد علاقه و پذیرش هستند.
نشان دادن (و گفتن) به فرزندتان که در صورت نیاز همیشه در کنار او خواهید بود ، یکی از مهمترین کارهایی است که والدین می توانند برای حمایت از رشد عاطفی و اجتماعی کودک برای کودک خود انجام دهند. همچنین به رشد مغز کودکان کمک می کند و به کودکان کمک می کند تا زمانهایی را که می ترسند ، غمگین یا استرس دارند مدیریت کنند.

1 نظر در “راهکار های عملی تقویت صحبت کردن کودک از بدو تولد تا 3 سالگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *