اتاق خواب کودک, راهنمای والدین

دکوراسیون داخلی اتاق کودک پسر به سبک ایرانی

دکوراسیون داخلی اتاق کودک پسر ایرانی
یکی از کارهای لذت بخش در خانواده ها خرید سیسونی و طراحی دکوراسیون، و زیبا ساختن اتاق فرزندان توسط پدر و مادر است. البته این کار اهمیت بسیار زیادی هم دارد، چرا که اتاق کودک شما محل رشد، پیشرفت و شکل گیری شخصیت کودک شماست.
روانشناسان و روانکاوان جهان ثابت کرده اند که شخصیت انسان از 1 تا 7 سالگی شکل می گیرد و همه ی مشکلات بزرگسالی در این سالها ریشه دارند.
پس باید در این سالهای حساس هوای کودک خود را داشته باشیم، ا
ز آنجایی که کودک شما در این سالها بیشترین زمان را در اتاق خود سپری می کند باید دکوراسیون اتاق را طوری طراحی کنید که فکر همه جا را کرده باشید و به قول معروف: “اتاق کودکتان همه چیز تمام باشد.”
  
دکوراسیون داخلی اتاق کودک پسر ایرانی

دکوراسیون داخلی اتاق کودک پسر ایرانی

برای دیزاین دکوراسیون داخلی اتاق کودک پسر  ابتدا باید از یک سری رنگ ها برای پایه و اساس کار استفاده نمود به طور مثال برای دکور اتاق پسرانه اصولاً از رنگ های سرد مانند آبی،طوسی،سفید بعنوان رنگ پایه و در کنار آن برای اکسسوری،تابلو،صندلی،پرده، آویز و… می توان از رنگ های شاد و متناسب با رنگ انتخابی اولیه استفاده نمود.
در دکوراسیون داخلی اتاق کودک پسر از خودِ او کمک بگیرید و لذتی دو چندان را در کنار هم تجربه کنید.

در دکوراسیون داخلی اتاق کودک پسر از خودِ او کمک بگیرید و لذتی دو چندان را در کنار هم تجربه کنید.

در دکوراسیون داخلی اتاق کودک پسر از خودِ او کمک بگیرید و لذتی دو چندان را در کنار هم تجربه کنید.
زمانی که به طراحی داخلی اتاق کودک می رسیم، استفاده از سبک مدرن و ساده همیشه جزء بهترین روش ها خواهد بود. مسلما وسایل اتاق کودک نقش مهمی در تعیین سبک مدرن اتاق دارند بنابراین باید در انتخاب لوازم اتاق، بخصوص مبلمان مانند تخت خواب و کمدها دقت زیادی بخرج دهید
دکوراسیون داخلی اتاق کودک پسر ایرانی

یک طراحی تک رنگ با زمینه سرد مناسب اتاق پسران

یک طراحی تک رنگ با زمینه سرد مناسب اتاق پسران
با نقاشی کردن دیوار ها، فضای متفاوتی ایجاد کنید.
دکوراسیون اتاق کودک خود را طوری طراحی کنید که در شب نمای خوبی داشته باشد
بین دیوار ها وقسمت های دیگر تفاوت های چشمگیر ایجاد کنید.
از یک دکوراسیون دوستانه برای اتاق کودک خود استفاده کنید

اهمیت رنگ در طراحی دکوراسیون اتاق کودک پسر:

هر یک از رنگ ها از نظر علم روانشناسی دارای تاثیرات متفاوتی بر احساسات و روحیات افراد دارند. به همین خاطر باید در طراحی دکوراسیون داخلی به این فاکتور بسیار مهم توجه ویژه داشت.
انتخاب رنگ برایدکوراسیون داخلی اتاق کودک پسردر مرحله اول به سلیقه و خواسته خود کودک بستگی دارد.
اگر کودکتان در سنی قرار دارد که می تواند تمایلات و گرایش های خود به رنگ های خاص را بروز دهد، بهتر است از همان رنگ ها در انتخاب تم و طراحی دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید.
لبته توجه داشته باشید که مهم تر از انتخاب رنگ، ایجاد هارمونی و تناسب بین رنگ ها در تمام جوانب اتاق می باشد. در نتیجه برای اینکه بتوانید دکوراسیون اتاق پسرانه را به زیباترین شکل طراحی کنید، بهتر است تم هایی با رنگ های جذاب را انتخاب نمایید که در کنار هم ترکیب خوبی را ایجاد کنند.

نورپردازی اتاق کودک پسرانه:

از دیگر اصول مهم در طراحی دکوراسیون منزل می توان به نورپردازی اشاره کرد. کودکان روحیات لطیفی دارند و با تاریکی و فضاهایی کم نور ارتباط خوبی برقرار نمی کنند.
علاوه براین، اتاق های آنها باید به اندازه کافی روشن باشد تا بتوانند از اتاق خود به عنوان محل مطالعه و آموزش نیز استفاده کنند.
سعی کنید از پرده های روشن برای اتاق استفاده کنید تا نور طبیعی آفتاب به اتاق آنها تابیده شود و اگر اتاق فاقد نور طبیعی است، از لامپ با روشنایی کافی استفاده کنید.
دکوراسیون اتاق خواب پسرانه با وسایل ساده
قبل از هر چیزی باید بدانید که برای دکوراسیون اتاق پسرتان به چه لوازمی نیاز خواهید داشت.

 چک‌لیستی از لوازم موردنیاز برای طراحی اتاق خواب پسرانه آورده شده است:

 • تخت خواب، تشک، پتو، رو تختی، بالش و …
 • کمد لباس
 • قفسه کتاب
 • فرش
 • لامپ (رو میزی، دیواری یا آویز)، چراغ مطالعه
 • میز تحریر
 • آینه
 • میز بازی، صندلی
 • تلویزیون، لپ‌تاپ، دی وی دی و …
 • ساعت زنگ‌دار
 • کتاب، مجله، دفترچه یادداشت
 • اسباب بازی
 • تابلو اعلانات، گچ یا ماژیک
 • آثار هنری، پوستر، تابلو و …
 • تجهیزات ورزشی

دکوراسیون داخلی اتاق کودک پسر با الهام از شخصیت او:

در تلاش هستیم به شما ایده هایی بدهیم که بتوانید دکوراسیون اتاق کودک پسر را برای سنین سه تا دوازده سال دیزاین کنید.
کودکان به سرعت در حال رشد فیزیکی و تکامل ذهنی هستند، بنابراین باید به نیازهای جسمی متغییر آن ها توجه داشت. هم چنین با شکل گیری استقلالِ کودکان، در انتخاب طرح و رنگ باید نظر کودک را اولویت قرار داد و آن را جهت دهی کرد.
خرید سیسونی و طراحی دکوراسیون

اتاق برای یک کودک نوپا

خواندن این مطلب!  تغذیه مناسب برای بارداری سالم و زیبایی جنین

اتاق برای یک کودک نوپا. رنگ‌ها روشن و لطیف هستند. از رنگ به‌عنوان عنصر اصلی طراحی استفاده شده است و درخت روی دیوار او را به خواندن تشویق می‌کند. با بزرگ‌تر شدن کودکان خود سعی کنید رنگ اتاق را براساس سلایق او تغییر دهید.
آیا کودک شما استعداد خوبی در چیدن لگوها دارد و هر جا که باشد خود را مشغول ساختن چیزی می‌کند.می توانید در تاج تختش را از آثار هنری خودش استفاده کنید.
دکوراسیون داخلی اتاق کودک پسر ، دکوری ها را نباید هیچوقت فراموش کرد. دکوری هایی که روی کف یا دیوار اتاق نصب می شوند جذابیت و رنگ های شاد را به بهترین شکل وارد دکوراسیون می کنند بدون اینکه هزینه زیادی در بر داشته باشند.
حتی یک قالی با شکل و رنگ های شاد می تواند نقش یک دکوری زیبا و کاربردی را ایفا کند. استیکر یا تابلوچسب های دیواری هم همیشه جزء در دسترس ترین و راحت ترین دکوری ها برای تزیین دیوار اتاق کودک هستند بخصوص اگر دیوارهای اتاق به رنگ سفید باشند.
بنابراین فضایی طراحی کنید که به رشد خلاقیت و شادابی کودک منجر شود
ایده استفاده از نوارهای راه‌راه رنگی در اتاق پسربچه‌ها معمولا جواب می‌دهد. اما به یاد داشته باشید که از این ایده باید به‌گونه‌ای استفاده شود که کودک در آن دچار سرگیجه نشود..

طراحی با توجه به نیازهای سنی:

یک میز با ارتفاع مناسب را در گوشه اتاق قرار دهید و لوازم بازی کودک را روی آن قرار دهید. با افزایش سن و شروع دوران مدرسه، از این میز به عنوان میز تحریر استفاده خواهد شد. چراغ مطالعه مناسبی روی آن قرار دهید یا از نورپردازی روی دیوار جانبی استفاده کنید تا به راحتی بتوانید تکالیف خود را انجام دهد.
استفاده از رنگ های شاد در اتاق کودک

استفاده از رنگ های شاد در اتاق کودک

دکوراسیون داخلی اتاق کودک پسر  بایستی به گونه ای باشد که سبب افزایش روحیه کودک شود. استفاده از رنگ های شاد در اتاق کودک می تواند از همان ساعات اولیه روز که کودک چشم باز می کند، سبب انرژی مثبت و آغاز روزی پرانرژی برای او باشد.
همچنین استفاده از وسایلی متنوع و متفاوت از جمله تخت کودک، کمد کودک، فرش کودک، پرده اتاق کودک و خلاصه صدها وسیله ای که قرار است در این فضای جذاب، برای او در کنار هم قرار گیرند می بایستی دارای چیدمانی بسیار ساده و شیک اما جذاب و زیبا برای او باشد.
در بسیاری از تصاویر زیر می توان مدرن بودن و سادگی در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک ایرانی را به خوبی مشاهده کرد.
از آنجایی که بیشتر بچه ها وقت زیادی در طول روز را به بازی یا انجام تکالیفی که در مدرسه به آنها گفته شده می‌گذرانند، بهتر است دکوراسیون داخلی اتاق کودک پسر  را طوری طراحی کنید و چیدمانش را انجام دهید که بتوانند تمام این کارها را داخل اتاق خودشان انجام دهند و مدت زیادی در اتاق خودشان سرگرم باشند و از قرار گرفتن در اتاق خود لذت ببرند و با آن انس بگیرند.

طراحی داخلی اتاق پسرانه یا دنیای انیمیشن:

تقریبا از سه سالگی کودکان به داشتن اتاقی مستقل گرایش پیدا می‌کنند و حس تملک در آن ها پر رنگ می‌شود. تا قبل از دوران مدرسه کودک زمان زیادی را مشغول بازی در اتاق و رویا پردازی در مورد شخصیت های انیمیشن مورد علاقه خود است.

دکوراسیون داخلی اتاق کودک پسر ایرانی بر اساس شخصیت های کارتونی مورد علاقه کودک:

دنیای فانتزی و اسپرت بچه ها پر از رنگ و طرح های دوست داشتنی است ، کودکان قرار گرفتن در یک فضای رنگی که با شخصیت های کارتونی مورد علاقه شان تزیین شده باشند را دوست دارند پس با همین ایده می توان یک اتاق زیبا برای آنها آماده کرد.
دکوراسیون  اتاق بچه با طراحی فانتزی مکی موس

دکوراسیون  اتاق بچه با طراحی فانتزی مکی موس

خواندن این مطلب!  روش های علمی و غیر علمی تعیین جنسیت

کاغذ دیواری و روتختی اتاق بچه به طرح کارتون ماشین ها

کاغذ دیواری و روتختی اتاق بچه به طرح کارتون ماشین ها

طراحی تزیینات اتاق بچه به شکل کارتونباب اسفنجی

طراحی تزیینات اتاق بچه به شکل کارتونباب اسفنجی

طراحی تزیینات اتاق بچه به شکل کارتونباب اسفنجی

طراحی تزیینات اتاق بچه به شکل کارتونباب اسفنجی

طراحی تزیینات اتاق بچه به شکل کارتونباب اسفنجی

دکوراسیون و مدل سرویس چوب اتاق بچه به طرح پو و دوستان

دکوراسیون و مدل سرویس چوب اتاق بچه به طرح پو و دوستان

دکوراسیون و مدل سرویس چوب اتاق بچه به طرح بنتن

دکوراسیون و مدل سرویس چوب اتاق بچه به طرح بنتن

اتاقی که هر کودکی عاشق آن خواهد شد. همه چیز برای تفریح و سرگرمی در این اتاق آماده است. گوشه های اتاق فضایی برای مطالعه و درس و همچنین خواب در نظر گرفته شده در حالی که وسط اتاق، فضای خالی برای آزادی بیشتر کودکان فراهم می کند.

3 نظر در “دکوراسیون داخلی اتاق کودک پسر به سبک ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *