نگهداری کودک

مراقبت های مهم کودک نوپا در برابر خطرات احتمالی پیش رو

مراقبت های مهم کودک نوپا در برابر خطرات احتمالی پیش رو
خواه کار تمام وقت ، چند ساعت در هفته یا تعهدات بیرونی دیگری داشته باشید ، انتخاب مراقبت از کودک نوپا د یک تصمیم مهم است.
شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که کودک نوپا د شما در یک محیط امن ، دلسوز و تحریک کننده ، با فرصت های فراوان برای یادگیری و رشد روزانه است. شما همچنین می خواهید رابطه ای مثبت و باز با مراقب (های) کودک خود داشته باشید.

کودک نوپا چیست:

کودک نوپا به کودکی گفته می‌شود که در سنین آموختن راه رفتن است. نوپایان معمولاً در سنین دوازده تا ۲۴ ماه هستند. دوره نوپایی در انسان در میان دوره‌های نوزادی (تا ۱۸ ماهه) و نوباوگی (۲ تا ۵ ساله) قرار دارد.
از کودکانتان درسنین نوپایی مراقبت های ویژه ای بکنید زیرا او هنوز توانایی ایستادن ، راه رفتن و … دانستن قلق کودک نوپا شما را در مراحل بچه داری جلو می اندازد!
 برای هر اتفاقی آماده باشید
 برای هر اتفاقی آماده باشید

برای هر اتفاقی آماده باشید

به طور کامل ندارد سعی کنید کودکانتان را در کارها حمایت کنید و تا حد ممکن هنگام حرکت در روزهای اول پا به پای او بروید چرا که شدت حرکت او گاهی به به هم خوردن تعادل و خطرات احتمالی ختم می شود چگونه از یک کودک نوپا پرستاری کنید؟ 
کودکان نو پا با مجموعه ای از چالش های منحصر به فرد خود همراه می باشند. مانند نوزادان، به دلیل اینکه داٸم در حرکت هستند، شما باید مرتباً و حتی از نزدیک مراقب آنها باشید.

 کودکان نوپایی که قادر به راه رفتن هستند می توانند مشکلات خیلی بیشتری را به وجود آورند! 

10 جز of مراقبت از کودک با کیفیت بالا برای نوزادان و کودکان نوپا متخصصان ملی 10 م basedلفه مبتنی بر تحقیق را که برای مراقبت از کودکان با کیفیت بالا ضروری است ، شناسایی کرده اند.
با استفاده از این 10 م componentsلفه به عنوان راهنما ، NYS Infant and Toddler Resource Network به برنامه های مراقبت از کودکان در بهبود کیفیت مراقبت از نوزادان ، کودکان نوپا و خانواده های آنها کمک می کند. برنامه ها اغلب با تغییرات ملموس در محیط و ساختار برنامه شروع می شوند و سپس به سمت تغییر شیوه هایی پیش می روند که مراقبت مبتنی بر رابطه بین کودکان ، مراقبان و خانواده ها را ارتقا می بخشد.
مراقبت از فعالیت های کودک :
مراقبت از فعالیت های کودک :

مراقبت از فعالیت های کودک :

خواندن این مطلب!  آموزشی جامع از نحوه و روش های جدا کردن اتاق خواب کودک با ایده و ترفند های جذاب

کودکان همیشه و در هر زمان به مادر خود نیاز دارند و امنیت بزرگترین نیاز آنهاست قبل از اینکه بتوانند چهار دست و پا حرکت کنند بسیار کنجکاو هستند و چیزهایی را در دهانشان فرو می کنند مراقب باشید اسباب بازی ها مناسب سن آنها باشد تا در گلویشان گیر نکند.
ایالت نیویورک با صدور مجوز به مراکز نگهداری از کودکان و ثبت خانه های مراقبت از کودک در خانواده ، اطمینان حاصل می کند که شرایط اساسی بهداشت و ایمنی برآورده می شود.
مقررات مراقبت از کودکان در نیویورک با داشتن استاندارد در بالاترین سطح کشور ، از روش های شستن دست و روش های بهداشتی برای به حداقل رساندن شیوع عفونت گرفته تا سیاست های مربوط به استفاده از داروها و دستورالعمل های مربوط به خواب راحت ، به نیویورک رسیدگی می کند.
کودکان نوپا مهارت های دوستی مانند اشتراک ، نوبت گرفتن و کنار آمدن با کودکان دیگر را می آموزند. کودکان نوپا از طریق بازی با شما و دیگران مهارت های دوستی را یاد می گیرند و تمرین می کنند. فعالیت های بازی کودک نو پا شامل بازی گودال ماسه ، نقاشی ، بلوک ، توپ ، یا عروسک و ماشین است. تاریخ های کودک نوپا را کوتاه نگه دارید و برای حل اختلاف در همین نزدیکی باشید.

مراقبان خوب: نحوه رشد و رشد کودکان را بفهمید. محیط تحریک کننده و بسیاری از روشهای یادگیری را در اختیار کودکان قرار دهید. بدانید که چگونه به نیازهای عاطفی کودک پاسخ دهید. با شما کار کنید و به نگرانی های خود گوش فرا دهید. می خواهید به کودک خود کمک کنید تا به هر هدفی که تعیین کرده اید برسد.

یک محیط مناسب مراقبت از کودک:

یک محیط مناسب مراقبت از کودک:

یک محیط مناسب مراقبت از کودک:

تمیز ، ایمن است و تعداد کمی از کودکان به ازای هر عضو کارمند است. کارکنانی دارای صلاحیت حرفه ای ، کاملاً واکسینه شده و بررسی سوابق پلیس هستند. دارای مکان هایی برای بازی در محیط داخلی و خارجی است.
فضای آرام برای استراحت یا چرت زدن دارد. بدون دود ، چه در خارج و چه در داخل. دارای روال های منظم اما انعطاف پذیر است که شامل انواع فعالیت ها متناسب با سن کودک شما می باشد.
دارای انواع اسباب بازی ها و تجهیزات ایمن است که به طور مرتب تمیز می شوند و در شرایط خوبی نگهداری می شوند. وعده های غذایی و میان وعده های مغذی سرو می کند.
به شما امکان می دهد برای مدت زمان کوتاه ، بدون اعلام ، وارد شوید.
اطمینان حاصل می کند که زمان غیرفعال بودن صفحه نمایش بخشی از فعالیت های معمول نیست.

توصیه های برای مراقبت ازکودک نوپا  در برابر خطرات:

توصیه های برای مراقبت از کودکان نوپا در برابر خطرات:

توصیه های برای مراقبت از کودکان نوپا در برابر خطرات:

  1. وسایلی که دارای باتری های دکمه ای (سکه ایی) هستند را از دید و دسترس کودک نوپا د دور نگه داری کنید. این وسایل شامل، ریموت کنترل، کارت تبریک موزیکال، ترازوی دیجیتال، ساعت، سمعک، دما سنج، اسباب بازی، ماشین حساب، دسته کلید، شمع ها و سایر لوازم دکوری با باطری دکمه ای یا ساعتی هستند.
  2. در هنگام آشپزی با اجاق گاز کودک نوپا درا در آغوش نگیرید و به جای آن قبل از شروع کار در آشپز خانه او را روی یک صندلی بلند که قابل رویت و در دسترس باشد قرار دهید.
  3. حتما در خانه زنگ خطر گاز مونواکسید کربن تعبیه کنید. و همچنین زنگ خطر دود، در هر طبقه از منزل زنگ خطر نصب کنید، خصوصاٌ در نزدیکی محل خواب و آنها را در فاصله حداقل 5/4 متری از وسایل گاز سوز قرار دهید
  4. برای کودک تان غذا را به قطعات ریز خرد کنید. کودک نوپا  زیر ۵ سال نباید خوراکی های کوچک و گرد و سفت مثل تکه های هات داگ، پفک، پنیرهای سفت، آبنبات، آجیل، انگور، مارشمالو یا پاپ کورن بخورند.
  5. نصب توری می تواند مانع ورود پشه به داخل شود ولی نمی تواند مانع افتادن کودک نوپا  به بیرون شود. برای پنجره ها حفاظ مناسب نصب کنید تا کودکان از خطر افتادن در امان بمانند.
  6. جود زنگ خطر دود، خطر مرگ ناشی از آتش‌سوزی را به ۵۰ درصد کاهش می دهد. این اولین قدم مهم برای در امان ماندن از آتش است. اما اگر درست کار کنند می توانند موثر و مفید باشند.
  7. قرص های مایع لباسشویی را در جعبه مخصوص خودشان و به صورت در بسته نگهداری کنید.
  8. وسایلی مانند چاقو، قیچی، چنگال، و حتی برخی از لوازم آرایش شما که نوک تیز هستند را از جلوی دید کودک دور کنید و آنها را در کشوهایی قرار دهید که کودک دسترسی ندارد.

5 نظر در “مراقبت های مهم کودک نوپا در برابر خطرات احتمالی پیش رو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *