راهنمای والدین

18روش خانگی تعیین جنسیت جنین

18روش خانگی تعیین جنسیت جنین
به محض اینکه متوجه شدید باردارید سوالی که به ذهنتان می‌رسد این است که فرزندتان پسر است یا دختر؟ بدون شک هیجان اینکه بدانید جنسیت جنینی که در شکم دارید چیست، لحظه‌ای رهایتان نمی‌کند
اما تا چهار ماهگی باید صبر کنید هرچند تا این مدت ممکن است دل توی دلتان نباشد و شاید بخواهید از روش‌های دیگر برای اینکه بدانید پسر در شکم دارید یا دختر، استفاده کنید.
در این میان خیلی‌ها ادعا می‌کنندروش خانگی تعیین جنسیت جنین را بدون سونوگرافی می‌دانند و روشهایی را پیشنهاد می‌کنند که می‌تواند در دانستن این موضوع کمک کند. بعضی از این روش‌ها از دوران باستان تاکنون دست به دست شده و به اینجا رسیده‌اند.
این نظریه ها صد در صد درست بودن یا نبودن آن اثبات نشده اما با نظر سنجی و آمارهای بدست آمده تا حد زیادی رفتارهای ذکر شده می تواند در تعیین جنسیت جنین شما نقش داشته باشد.
دلایل اهمیت جنسیت جنین

دلایل اهمیت جنسیت جنین

 

تشخیص صد در صدی جنسیت جنین چه زمانی امکان پذیر است ؟

با این وجود تعیین جنسیت جنین در هر یک از هفته های بارداری از دقت متفاوتی برخوردار است. دقت تعیین جنسیت جنین در هفته 12 حدود 90 درصد ، 12-14 هفتگی 99 درصد و از 14 هفتگی به بعد 100 درصد است.
پیشنهاد ما این است که برای تعیین جنسیت عجله نکنید و برای تشخیص صد در صدی جنسیت جنین در زمان مناسب خود با اطمینان اقدام کنید.

دلایل اهمیت جنسیت جنین:

اینکه افراد دلایلی برای مهم بودن جنسیت فرزندشان دارند به علل فرهنگی و فردی بستگی دارد.

دلایل فرهنگی:

همان طور که گفته شد رویکرد غالب در ایران اهمیت دادن به تولد فرزند پسر بوده است. در واقع یک نوع تبعیض جنسیتی از همان بدو زندگی و حتی پیش از زندگی وجود دارد که پسردار شدن مهم‌تر از تولد دختر بوده است.
نوعی فرهنگ مرد سالارانه پشت این اهمیت دادن به فرزند پسر وجود دارد. زنانی که فرزند پسر متولد می‌کردند، اهمیت و ارج و قرب بیشتری نزد همسر خود پیدا می‌کردند.
اگر زنی موفق به داشتن فرزند پسر نمی‌شد، احساس سرخوردگی و شکست می‌کرد. با پیشرفت علم ثابت مشخص شده زن در تعیین جنسیت جنین تقریبا نقش خاصی را ایفا نمی‌کند.
در گذشته شاهد خانواده‌های پر جمعیتی بوده ایم که تعداد زیادی دختر دارند و باز هم برای بچه دار شدن تلاش می‌کنند تا کودک پسری متولد بشود. البته عکس این مورد هم دیده می‌شود ولی تعداد آن بسیار کمتر است. رویکرد فرهنگی غالب میل به پسر دار شدن می‌باشد.

دلایل فردی:

افراد بنا بر سلیقه شخصی خود که می‌تواند متأثر از فرهنگ هم باشد به یک جنسیت خاص گرایش بیشتری دارند. امروزه بسیاری از مردان فرزند دختر دوست دارند و بسیاری زنان پسر دوست دارند. برخی می‌گویند دختر همدم و مراقب مادر و پدر است و از این نظر دختر داشتن موهبت حساب می‌شود.
یا اینکه پسران دردسر‌های بیشتری برای والدین خود درست می‌کنند بنابراین دختر داشتن کم دردسرتر و راحت‌تر است. برخی می‌گویند پسر پشتوانه و عصای دست خانواده می‌شود.
در هرحال هر کس بنابر تجربیات خود از کودکی، نوع رابطه با همشیرها و دیدگاه‌های پدر و مادرش نسبت به جنسیت خود و همشیرهایش گرایش نسبت به یک جنس خاص را نشان می‌دهد. البته برخی هم هستند که برایشان زیاد مهم نیست که دختر یا پسر داشته باشند.
تعیین جنسیت جنین به روش ابوعلی سینا

تعیین جنسیت جنین به روش ابوعلی سینا

خواندن این مطلب!  10 راهکار کاربردی پرورش کودک خلاق

تعیین جنسیت جنین به روش ابوعلی سینا:

  • تشخیص جنسیت جنین از روی ضربان قلب:

در صورتی که تعداد ضربان قلب جنین کمتر از 140 مرتبه در دقیقه باشد، کودک پسر است. اگر تعداد ضربان قلب جنین 140 مرتبه در دقیقه یا بیشتر از این تعداد باشد، فرزندتان دختر است.
  • تشخیص جنسیت جنین به روش ابوعلی سینا از روی حالت تهوع:

در صورتی که در اوایل بارداری حالت تهوع داشته باشید، فرزندتان دختر است. اما اگر در اوایل بارداری حالت تهوع صبحگاهی نداشته باشید، فرزندتان پسر خواهد بود.
  • تشخیص جنسیت جنین به روش ابوعلی سینا از روی شکل شکم:

  • اگر پسر باردار باشید، از ناحیه شکم چاق می شوید و شکم تان شبیه به یک توپ بسکتبال می شود. اما اگر دختر باردار باشید، قسمت های ران و باسن چاق می شوند و شکمتان شبیه به یک هندوانه خواهد شد.
  • تشخیص جنسیت جنین به روش ابوعلی سینا از روی رنگ ادرار:

  • اگر در دوران بارداری رنگ ادرارتان زرد تیره بود، فرزندتان دختر و اگر زرد روشن بود، فرزندتان پسر است.
  • تشخیص جنسیت جنین به روش ابوعلی سینا از روی سن مادر:

در صورتی که جمع عدد سن تان با جمع عدد ماهی که در آن باردار شده اید، فرد باشد، فرزندتان دختر است و در غیر این صورت پسر خواهد بود.
کیت های تست خانگی

روش خانگی تعیین جنسیت با کیت های تست :

در کنار روشهای سنتی ، برخی از افراد تجربه مثبتی در استفاده از کیتهای خانگی دارند که به عنوان “آزمایش خون زودرس تعیین جنسیت کودک” به بازار عرضه می شود.
برخی از این آزمایشات ادعا می کنند که می توانند جنسیت را از  هفته هشتم بارداری، با حدود ۹۹ درصد دقت تعیین کنند. با این حال ، این ادعاهای شرکت ها است و تحقیقات معتبری برای اثبات ادعای آنها انجام نشده است.

روش خانگی تعیین جنسیت با سیر:

تشخیص جنسیت جنین با این روش می تواند برای شما و همسرتان کمی سخت باشد. اگر می توانید مقدار زیادی سیر بخورید، اگر بوی سیر نگرفتید به این معنی است که نوزاد شما دختر خواهد بود.

روش خانگی تعیین جنسیت با جوش شیرین:

2 قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک ظرف یک بار مصرف بریزید و ادرارتان را روی آن بریزید اگر جوش شیرین گازدار شده و بجوشد، فرزندتان پسر است و اگر صاف ماند دختر است. همچنین می‌توانید پیش از خواب نمک را روی سینه‌تان بگذارید.
اگر صبح نمک مرطوب باشد فرزندتان دختر است. واقعیت این است که هر مایع اسیدی زمانی که با جوش شیرین ترکیب شود گازدار می‌شود.

زشت شدن مادر باردار نشان وجود جنین دختر

زشت شدن مادر باردار نشان وجود جنین دختر

 

خواندن این مطلب!  نقش و تاثیر تغذیه در تعیین جنسیت دختر و یا پسر

زشت شدن مادر باردار نشان وجود جنین دختر:

در افسانه های قدیمی آمده است که زن حامله، در هنگام حمل یک نوزاد دختر در رحم خود، تمام زیبایی های صورت و بدن خود را از دست می دهد.
بنابراین، اگر شما هم به عنوان یک مادر حامله در طی دوران بارداری خود متوجه ظهور آکنه ها و لکه های زیادی بر روی پوست صورت و بدن خود شدید، که شما را زشت جلوه می دهد، بدانید که یک شاهزاده خانم کوچک را در آینده نزدیک به دنیا خواهید آورد. ا
ز سوی دیگر، به خاطر داشته باشید که خشک و سرد شدن پاهای مادران با آغاز دوران بارداری آن ها، نشانه هایی از وجود جنین پسر در رحم این مادران است.

نوسانات خلقی

نوسانات خلقی

 

روش خانگی تعیین جنسیت از روی نوسانات خلقی:

طبق یک باور رایج جنسیت جنین زنان بارداری که در دوران بارداری خود تغییرات رفتاری را تجربه نمی‌کنند، پسر است و زنانی که تغییرات قابل ملاحظه‌ای در خلق و خوی خود دارند، حمل کننده جنین دختر هستند.
حقیقت این است که بیشتر زنان در دوران بارداری، به ویژه در سه ماهه اول و سوم، تغییرات رفتاری را تجربه می‌کنند.
استرس‌های فیزیکی، خستگی، هورمون‌ها و عوامل دیگری که با جنسیت جنین ارتباطی ندارند، باعث وقوع تغییرات رفتاری در زنان باردار می‌شود.

روش خانگی تعیین جنسیت شیوه دراز کشیدن:

ظاهرا، این‌که روی کدام پهلوی‌تان می‌خوابید نشان می‌دهد که بچه دختر است یا پسر .اگر شما روی پهلوی چپ بخوابید، بچه پسر است، اگر روی پهلوی راست بخوابید، بچه دختر است.

روش خانگی تعیین جنسیت با تست کلم قرمز:

برای تعیین جنسیت با کلم قرمز، آن را خرد کنید ؛ تکه هایش را در یک کاسه قرار دهید. آب جوش را در کاسه ای که  تکه های کلم قرمز ریخته ، به طوری که آب تمام مواد را پوشش دهد و اجازه دهید برای 10 دقیقه بماند.
آب را به یک شیشه شفاف منتقل کنید سپس کمی ادرار به آن اضافه کنید. اگر به رنگ بنفش تغییر کند یک پسر خواهید داشت اگر به رنگ صورتی تغییر کند، شما یک دختر خواهید داشت.

روش خانگی تعیین جنسیت از روی نوع لگد زدن جنین:

براساس باورهای عامه، کودک پسر به سمت دنده مادر لگد می‌زند ولی دختران به قسمت تحتانی شکم مادر لگد می‌زنند.

روش خانگی تعیین جنسیتاز روی خطوط تیره روی شکم‌تان:

اگر متوجه وجود یک خط تیره‌ی عمودی روی شکم‌تان شدید که تا ناف‌تان ادامه دارد، معلوم می‌شود که قرار است یک دختر داشته باشید. با این حال اگر خط از ناف شما عبور کند، معلوم می‌شود که باید منتظر ورود یک پسربچه باشید.

روش خانگی تعیین جنسیت از روی جدول تشخیص جنسیت چینی:

این جدول در واقع یک تقویم است که جنس نوزاد شما را بر اساس سن مادر و ماه صورت گرفتن لقاح تعیین می‌کند. چرا دقت این روش را با چک کردن سن قمری مادرتان و ماه تولدتان (و دیدن این‌که آیا پاسخ تست دختر است یا نه) امتحان نمی‌کنید؟
از این نمودار باستانی برای تعیین جنسیت جنین‌تان استفاده کنید – و ما به شما می‌گوییم که نتیجه‌ی به دست آمده تا چه حد دقیق است.
شاید یکی از سرگرم‌کننده‌ترین راه‌های حدس زدن جنسیت جنین ، نمودار تعیین جنسیت چینی است. شواهد علمی در این رابطه وجود دارد، اما به هر حال احتمال درست بودن این تست ۵۰:۵۰ است.
این تست چگونه کار می‌کند؟
نمودار چینی ادعا می‌کند که جنسیت کودک را بر اساس موارد زیر تشخیص می‌دهد:
– سن قمری مادر در زمان صورت پذیرفتن لقاح – ستون سبز در سمت چپ
– ماه صورت گرفتن لقاح – ردیف سبز در بالا
سن قمری سن شما سن فعلی‌تان به علاوه یک است، چرا که در سنت چینی شما زمانی که شما متولد شده‌اید، یک ساله هستید.

میل به شیرینی‌جات یا ترشی‌جات

میل به شیرینی‌جات یا ترشی‌جات

 

خواندن این مطلب!  مراقبت های بعد از زایمان طبیعی و سزارین

روش خانگی تعیین جنسیت از روی میل به شیرینی‌جات یا ترشی‌جات:

این‌که شما در حال حاضر میل به شیرینی‌جات دارید یا دوست دارید خوراکی‌های ترش بخورید، به عنوان یک سرنخ محسوب می‌شود برای تشخیص این‌که فرزندتان پسر است یا دختر! ‌هر چند این متد همیشه درست پیش‌بینی نمی‌کند، اما بر اساس آن اگر در دوران بارداری میل به شیرینی داشته باشید فرزندتان دختر است و اگر ترشیجات بخواهید، فرزندتان پسر است.

روش خانگی تعیین جنسیت از روی تست حلقه :

این یک روش بسیار قدیمی است که در بین دختران جوان هم بسیار محبوب می‌باشد. یک نخ را به حلقه خود وصل کنید و آن را بر روی شکمتان بگیرید. می‌توانید برای انجام این کار از شخص دیگری هم تقاضا کنید.
اگر حلقه به صورت آونگی به حرکت درآمد یعنی فرزندتان پسر است و اگر به صورت دایره‌ای چرخید یعنی دختر می‌باشد. باز هم یادآوری می‌کنیم که این روش‌های مبنای علمی و اعتبار ندارند.

روش خانگی تعیین جنسیت از روی بزرگ شدن بینی:

طبق حرف‌های زنان قدیمی فرزند دختر باعث ورم صورت مادر می‌شود و دماغ او چاق و تپل می‌شود. این نظریه علمی نیست و تنها بر اساس تجربه گفته می‌شود.
سخن آخر:
اگرچه این روش ها برای تعیین جنسیت کودک وجود دارد، اما هنوز هم سونوگرافی بهترین روش برای تشخیص جنسیت جنین است. پس اگر می خواهید از جنسیت کودک اطمینان حاصل کنید، باید تا روز سونوگرافی صبر کنید.

چادر بازی کودک سرخپوستی لیست سیسمونی نوزاد مختصر و مفید بر اساس نیازهای واقعی

1 نظر در “18روش خانگی تعیین جنسیت جنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *