راهنمای والدین, بهداشت و سلامت کودک

راهنمای وزن گیری نوزاد از 6ماه تا 12ماه

راهنمای وزن گیری نوزاد از 6ماه تا 12ماه
در سال های اخیر ، درک ما از افزایش راهنمای وزن گیری نوزاد از 6ماه تا 12ماه و وزن طبیعی کودک بهبود یافته است. نوزادان سالم دارای اندازه های مختلف هستند. هنوز هم ، رشد نوزادان تمایل دارد مسیری کاملاً قابل پیش بینی را طی کند.
بخاطر داشته باشید که بسیاری از نوزادان سالم دوره های کوتاهی را پشت سر می گذارند که وزنشان را متوقف می کنند یا حتی کمی وزن کم می کنند.
پزشک فقط در صورتی نگران است که کودک از یک معاینه خوب کودک به آزمایش دیگر وزن اضافه نکند. موقعیت کودک شما در منحنی نمودار رشد به اندازه روند منحنی در کل مهم نیست.

فواصل زمانی اندازه گیری وزن :

فواصل زمانی اندازه گیری وزن :

فواصل زمانی اندازه گیری وزن :

 1. ماهی یکبار تا شش ماهگی
 2.  هر دو ماه یکبار، از 6 ماهگی تا 12 ماهگی
 3.  از 12 ماه بیش از هر سه ماه یک بار

آیا کودک من به طور طبیعی رشد می کند؟

پزشک از زمان تولد وزن ، طول و اندازه سر (محیط) کودک شما را اندازه گیری کرده و آنها را در یک نمودار رشد قرار داده است.
وقتی نمودار رشد را با پزشک مشاهده می کنید ، رشد کودک خود را با الگوی رشد خود مقایسه کنید ، نه با رشد سایر نوزادان. تا زمانی که رشد کودک شما ثابت است ، معمولاً هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.
بهترین زمان شروع غذای کمکی در بچه های سالم پایان 6 ماهگی، یعنی ابتدای هفت ماهگی است و رعایت ترتیب مصرف در غذاهای کمکی از اهمیت خاصی برخوردار است که در مطلب قبل طبق جدول زیر توضیح داده شده است.
 • فرنی با آرد برنج هفته اول ماه هفتم
 • حریره بادام هفته دوم ماه هفتم
 • سوپ دو هفته آخر ماه هفتم

افزایش راهنمای وزن گیری نوزاد  و وزن طبیعی نوزادان شیرده چقدر است؟

افزایش وزن طبیعی نوزادان شیرده چقدر است؟

افزایش وزن طبیعی نوزادان شیرده چقدر است؟

در چند روز اول پس از تولد ، نوزادان به طور معمول وزن کم می کنند ، سپس حدود 10 روز به وزن تولد خود باز می گردند. مارچند می گوید ، اگر چنین نیست ، کودک و نحوه تغذیه وی باید توسط پزشک ارزیابی شود.
• در سه ماه اول ، یک کودک باید به طور متوسط ​​140 تا 210 گرم (پنج تا 7 اونس) در هفته افزایش یابد. جک نیومن ، متخصص شیردهی و متخصص شیر مادر در تورنتو خاطرنشان کرد که این میانگین ها می توانند گمراه کننده باشند. “نوزادی که صدک 95 در جدول رشد را دنبال می کند ، به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت. نوزادی که به دنبال صدک سوم است به طور قابل توجهی کمتر از آن سود می برد. به همین دلیل منحنی های رشد روش بهتری برای قضاوت در مورد رشد کودک است.
“• بین سه تا شش ماهگی ، میانگین سرعت افزایش وزن کودک کند می شود و بین 105 تا 147 گرم (چهار تا پنج اونس) در هفته کاهش می یابد.
• بین شش تا 12 ماه ، میانگین نرخ رشد 70 تا 91 گرم (2½ تا سه اونس) در هفته است.
• به طور متوسط ​​، نوزادان چهار یا پنج ماه وزن هنگام تولد خود را دو برابر می کنند و یک سال آن را سه برابر می کنند.

چه علت یا عواملی می تواند باعث کند شدن وزن کودک شود ؟

چه علت یا عواملی می تواند باعث کند شدن وزن کودک شود ؟

چه علت یا عواملی می تواند باعث کند شدن وزن کودک شود ؟

خواندن این مطلب!  مراقبت های بعد از زایمان طبیعی و سزارین

اگر شما هم نگران وزن گیری نوزاد خود هستید، باید بدانید عدم وزن گیری نوزاد، قطعا علت یا علت هایی را در بر دارد، که برخی از این موارد عبارتند از :

 • رژیم غذایی مادر و وزن مادر پیش از بارداری و در حین بارداری
 •  سیگار کشیدن مادر یا در معرض دود سیگار بودن
 •  ژنتیک پدر و مادر
 •  جنسیت کودک
 •  فرزند اول خانواده بودن
 •  دو قلو یا چند قلو بودن نوزادان
 •  نژاد نوزاد

آنچه باید در مورد افزایش وزن و راهنمای وزن گیری نوزاد :

آنچه باید در مورد افزایش وزن کودک بدانید:

آنچه باید در مورد افزایش وزن کودک بدانید:

مارچند اضافه می کند که والدین باید توجه داشته باشند که وزن هنگام تولد کودک بیشتر از ژنتیک به رژیم غذایی و سلامت مادر بستگی دارد. به عنوان مثال ، مادری که مبتلا به دیابت بارداری است ، احتمالاً بچه ای بزرگتر از حد متوسط ​​دارد ، حتی اگر ژنتیک کودک در بزرگسالی به اندازه کوچکتری منجر شود.
نوزادان دیگر ممکن است کوچکتر از حد متوسط ​​به دنیا بیایند ، اما از نظر ژنتیکی نباید بزرگسالان قد بلند باشند. مارچند می گوید: “بنابراین برخی از نوزادان برای جبران سریع نیاز به افزایش وزن دارند ، در حالی که برخی دیگر باید” عقب نشینی کنند “.

راهنمای وزن گیری نوزاد و زمانی باید نگران وزن کودک خود باشید؟

وقتی کودک شما اضافه وزن نمی کند چه باید بکنید جك نیومن ، متخصص اطفال و متخصص شیردهی می گوید اولین قدم اغلب بهبود روش اتصال نوزاد به پستان است.
“این مهم است که مادر بداند که کودک چه زمانی شیر می خورد نه اینکه فقط سینه را بخورد. ” وقتی کودک زیاد نمی نوشد ، استفاده از فشرده سازی می تواند کمک کند. ” فشرده سازی پستان به معنی فشردن سینه در حالی که کودک می مکد ، اما نوشیدن نیست – مانند استفاده از شیر در دهان کودک.
اگر افزایش وزن کودک کند شده یا حتی متوقف شده باشد ، ممکن است شیر مادر کاهش یافته باشد و این باید توسط فردی با تخصص شیردهی بررسی شود. اطلاعات بیشتر در مورد دلایل احتمالی – از جمله فیلم هایی که نشان می دهد چگونه کودک را قفل کرده و چگونه می توانید هنگام نوشیدن کودک را بشناسید – در وب سایت نیومن به نشانی nbci.ca قرار دارد.
سررول به دنبال کمک بود تا ببیند آیا می توان تولید شیر یا قفل پسرش را بهبود بخشید ، اما متوجه شد که افزایش وزن او تقریباً ثابت مانده است.
او می گوید با ترسیم وزن سباستین در نمودارهای سازمان بهداشت جهانی (به جای نمودارهای قدیمی که پزشک وی از آن استفاده می کرد) به او در مورد سرعت رشد اطمینان داد و از آنجا که او راضی و فعال بود ، از ادامه شیردهی به او اطمینان داشت.     
کودک چاق چطور لاغر کنیم؟

کودک چاق چطور لاغر کنیم؟

خواندن این مطلب!  زایمان طبیعی همراه با مزایا و معایب زایمان طبیعی

راهنمای وزن گیری نوزاد از 6ماه تا 12ماه  که سریع وزن می گیرد چطور؟

والدین ممکن است تعجب کنند: آیا نوزادان می توانند بیش از حد وزن اضافه کنند؟ اما فقط چند نوزاد و کودک نوپا اضافه وزن دارند. در این موارد ، توصیه های پزشک کودک می تواند به شما کمک کند.
هرگز از تغذیه صرف نظر نکنید. اما مراقب نشانه های سیر شدن کودک باشید. اطمینان حاصل کنید که کالری کودک از منابع مغذی – مانند میوه ها ، سبزیجات و غلات غنی شده – تامین می شود. شیر مادر یا شیر خشک همچنان باید منبع اصلی تغذیه در سال اول زندگی باشد.
با کودک خود فرش کرده و فعالیت بدنی را تشویق کنید ، مطمئن شوید که کودک کوچک شما فضای مطمئنی برای جابجایی دارد. مدت زمان صرف شده در صندلی های ماشین ، کالسکه ها و پارکینگ ها را محدود کنید.
یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای کودک خود انجام دهید این است که خودتان خوب غذا بخورید و از نظر جسمی تحرک داشته باشید.
اگر عادت های خوب سلامتی بخشی از زندگی خانواده باشد ، کودک شما شانس بیشتری برای رشد مناسب دارد.
شما الگوی خوبی خواهید بود – و انرژی لازم برای ادامه کار را دارید! در سال آینده انتظار داشته باشید که رشد کودک شما کند شود. هرچه کودک نوپای شما بیشتر و بیشتر فعال می شود ، احتمالاً “چربی کودک” از بین می رود و کودک شما طولانی و لاغر می شود.

6 نظر در “راهنمای وزن گیری نوزاد از 6ماه تا 12ماه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *