آموزش کودک

6مزیت تاثیر آویزهای تخت کودک بر افزایش مهارت ردیابی اشیاء توسط نوزاد

تاثیر اویزهای تخت کودک بر افزایش مهارت ردیابی اشیاء توسط نوزاد
یکی از لوازمی که در سیسمونی همه ی کودکان وجود دارد آویزهای تخت کودک می باشد و کمتر کسی دیده می شود که در سیسمونی کودک دلبندش آویز تخت وجود نداشته باشد
برای خرید وسایل اتاق کودکان نکته مهمی که حائز اهمیت است این نکته می باشد که والدین باید وسایلی را خریداری کنند که متناسب با سن کودک و نیاز کودک باشد و همچنین وسایل باید از کیفیت لازم نیز برخوردار باشند. اگر این وسایلی که خریداری می­ کنید خطرناک باشد یا کیفیت لازم را نداشته باشد، امکان دارد به جسم کودک آسیب وارد کند.
قبل از خرید هر وسیله اتاق کودک لازم است درباره استفاده آن وسیله تحقیق کنید چرا که شناخت کافی از وسایل کودک بسیار ضروری است و اگر وسایل کاربردی با کیفیت و مفید خریداری نمایید آن وقت در هنگام فرزندپروری خیال­تان راحت خواهد بود.

قطعا پدر و مادرها دوست دارند وقتی نوزاد آنها داخل گهواره دراز کشیده، وقتی برای خود بخرند و به کارهای عادی روزمره‌‌‌‌ برسند، پس باید جذابیتی وجود داشته باشد و کودک شما مجبور نباشد فقط به سقف سفید نگاه کند.
نکات خرید آویز تخت کودک

نکات خرید آویز تخت کودک

اگر به تازگی صاحب فرزند شده‌اید، علاوه بر شیرینی این دوران دغدغه‌ها و چالش‌های زیادی پیش رو دارید. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شما خواب نوزاد است. درست و به موقع خوابیدن نوزاد فواید زیادی برای شما و فرزند دلبندتان دارد. شاید باورتان نشود اما یک راه برای کمک به شما در این راه خرید یک آویزهای تخت کودک است.
کودک شما با خواب راحت بهتر و سریع‌تر رشد می‌کند و در زمان بیداری نیز بدقلقی نمی‌کند و این موجب آرامش شما نیز خواهد شد. برای خواب راحت نوزاد شما باید تلاش خود را بکنید. به موقع شیر دادن به نوزاد، ایجاد مکان با نور مناسب و آرام، خرید تشک و گهواره نوزاد مناسب و خرید وسایل کمکی مانند آویز تخت نوزاد برای سرگرم شدن نوزاد خواهد بود.

آویز های تخت کودک چیست؟

همان طور که می دانید آویزهای تخت کودک یک وسیله  ای است که از تخت کودکان آویزان می شود و دارای رنگ ها و طرح های متنوعی می­باشد که سبب سرگرم ساختن کودکان می شود
آویز های تخت کودکان چه هستند؟

آویز های تخت کودکان چه هستند؟

خواندن این مطلب!  بازی های کودکانه در خانه مناسب تا سن 3سالگی کودک

انواع آویزهای تخت کودک:

1- آویز سقفی: درباره آویز سقفی باید به این نکته اشاره کنیم که این آویز از سقف آویزان می شود اما مشکلی که دارد این است که جای آن به روی سقف باقی می ماند.
2- آویز گهواره ایی یا تختخوابی: آویز گهواره  ای مناسب ترین آویز برای کودکان است چرا که آنان می توانند هنگامی که در گهواره هستند آویز را لمس کند. حتما در هنگام خرید آویز گهواره  ای به تناسب میان آویز و گهواره توجه کنید.

مزایای استفاده آویز تخت کودک:

مزایای استفاده آویز تخت کودک

مزایای استفاده آویز تخت کودک

  1. افزایش مهارت ردیابی اشیاء
  2. پرت کردن حواس کودک
  3. به خواب راحت تر کودک کمک می کند.
  4. کودک را سرگرم می کند.
  5. قدرت بینایی کودک با نگاه کردن به عروسک ها و طرح های رنگی تقویت می شود.
  6. به مرور کودک به گرفتن و با یا ذوق کردن این تزیینات با درآوردن صدا به اطرافیان خود واکنش می دهد که می تواند بر روی گفتار کودک نیز تاثیر گذار باشد
  • مشاهده کردن وسایل اسباب بازی رنگی به کودک کمک می‌‌کند تا مهارت ردیابی اشیاء توسط چشمانشان تقویت گردد و بتوانند از این اسباب‌‌بازی‌‌های متصل به آویز تخت کودک به عنوان تمرین استفاده کنند.
  • برخی از آویز تخت‌های کودک دارای جعبه‌‌ی موزیکال هستن که با روشن کردن آن‌ها می‌توانیم سبب آرام کردن کودک و به خواب رفتن سریع‌‌تر آنها کمک کنیم.
  • به دلیل استفاده از رنگ‎های مختلف در آویز تخت حواس کودک پرت می‌شود و وقتی می‌‌خواهید به بیرون از خانه بروید یا مشغول کاری شوید که شاید سر و صدای آن برای کودک آزار دهنده و یا حتی ترسناک باشد، این وسیله به خوبی حواس کودک شما را پرت می‌‌کند و نسبت صداهای اطراف خود بی توجه خواهد شد.

از چه سنی باید آویزهای تخت کودک را بردارم؟

از چه سنی باید آویزهای بالای تخت کودک را بردارم؟

از چه سنی باید آویزهای بالای تخت کودک را بردارم؟

از چه سنی باید آویزهای بالای تخت کودک را بردارم؟

از چه سنی باید آویزهای بالای تخت کودک را بردارم؟

وقتی کودک شروع به قرار گرفتن روی دست‌ها و زانوهایش می‌کند که معمولاً در حدود چهار تا پنج ماهگی اتفاق می‌افتد،‌ وقت آن است که دیگر آویزها را بردارید، چون کودک می‌تواند به آنها برسد و این ممکن است خطرناک شود، زیرا کودکانی بوده‌اند که با بندهای همین آویزها خفه شده‌اند.
حتی قبل از اینکه کودک بتواند حرکت شنامانندش را انجام دهد، ‌اطمینان پیدا کنید که هر نوع آویز یا اسباب‌بازی بالای سرش در تخت یا پارک بازی کاملاً دور از دسترس اوست یا آن‌قدر محکم است که هرگز نمی‌تواند بیفتد. از آویزهایی که اجزای جداشونده دارند نیز اصلاً استفاده نکنید، چون آنها هم ممکن است خطر خفگی ایجاد کنند و هرگز اجازه ندهید که بندها و سیم‌های آویز یا پارک بازی به تخت کودکتان آویزان شوند
نکات خرید آویز تخت کودک

نکات خرید آویز تخت کودک

خواندن این مطلب!  آموزش درمان و پیشگیری از لکنت زبان در کودکان 3 الی 6 ساله

نکات خرید آویزهای تخت کودک:

قبل از اینکه اقدام به خرید آویزهای تخت کودک کنید در حالی که تنها ملاک شما عروسک‌‌های زیبا و خوش رنگ باشد،
انواع:
آویزهای تخت کودک انواع مختلفی دارد که یکی از آنها از نوع سقفی است که باید جای آن را در سقف سوراخ کنید. عیب آن این است که وقتی به آن نیازی نداشته باشید جای آن روی سقف سوراخ باقی می‌‌ماند. نوع دوم آویز به گهواره است که به سادگی و در عرض چند ثانیه به آن متصل می‌‌شود اما توجه داشته باشید که هنگام خرید دقیقا از فروشنده بپرسید گهواره‌‌ی شما مناسب چه مدلی از آویز تخت کودک است و همان نوع را خریداری کنید.
نحوه‌‌ی حرکت:
نحوه‌‌ی حرکت:

نحوه‌‌ی حرکت:

آویزهای تخت کودک یا به صورت دستی و فوت کردن و یا با باتری حرکت می‌‌کنند. از آنجایی که در نوع دستی مدام باید حضور داشته باشید تا این آویز به حرکت خود ادامه دهد چندان جالب به نظر نمی‌‌رسد اما در نوع مکانیکی و با باتری، به راحتی می‌‌توانید حرکت پیوسته‌‌ی آن را تضمین کنید.
جهت حرکت:
در صورتی که مطمئن هستید کودک شما نسبت به جهت حرکت دایره‌‌ای آویز تخت کودک، واکنش جالبی نشان نمی‌‌دهد می‌‌توانید به گزینه‌‌هایی فکر کنید که حرکت رو به بالا و پایین دارند و یا علاوه بر گردش در جهت عقربه‌‌های ساعت، برخلاف آن نیز می‌‌تواند چرخش داشته باشد.
نوع عروسک:
حتما قبل از خرید آویزهای تخت کودک توجه داشته باشید که نوع عروسک‌‌های آن مطابق میل کودک شما باشد.
جعبه‌‌ی موزیکال:
برخی از وسایلآویزهای تخت کودک در خود جعبه‌‌ی موزیکال دارند و برخی هم فاقد این مزیت هستند. همچنین مواردی هم که جعبه‌‌ی موزیکال دارند خود به دو نوع مکانیکی و باتری دار تقسیم بندی می‌‌شوند. در نوع باتری دار نیازی به حضور شما نیست و به راحتی کودک شما مشغول نگه می‌‌دارد.
نقطه‌‌ی دید کودک:
شما این وسیله را برای کودک خود می‌‌خرید و نمایی که برای کودک مشخص است، نمای زیرین آن است پس باید این وسیله را هنگام خرید به بالای سر خود ببرید و چک کنید که آیا نمای جالب و قشنگی از زیر دارد یا خیر؟

1 نظر در “6مزیت تاثیر آویزهای تخت کودک بر افزایش مهارت ردیابی اشیاء توسط نوزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *